ایران کشمش

قیمت کشمش، فروش کشمش، خرید کشمش، قیمت کشمش سبز، فروش کشمش سبز، خرید کشمش سبز، خرید کشمش صادراتی، فروش کشمش صادراتی، قیمت کشمش صادراتی، قیمت کشمش کاشمر، قیمت کشمش سیاه، فروش کشمش سیاه، مرکز فروش کشمش، قیمت کشمش آفتابی، فروش کشمش آفتابی

خانه / کشمش / توضیحاتی در مورد قیمت کشمش تیزابی

توضیحاتی در مورد قیمت کشمش تیزابی

یکی از میان وعده‌های بسیار خوش‌مزه و البته مقوی که می‌تواند جای قند را بگیرد، کشمش است. انگور برای این‌که به کشمش تبدیل شود، به روش‌های مختلفی‌ می‌توان آن را خشک کرد. یکی از بهترین روش‌ها برای خشک کردن انگور، تیزاب است. با کمک تیزاب، انگوری خوش رنگ‌تر، درشت‌تر و با کیفیت‌تر به دست می‌آید.

از دلایل دیگری که کشمش تیزابی جزو کشمش‌های مرغوب محسوب می‌شود، این است که می‌توانید آن‌ها را نزدیک به ۲ سال نگهداری کنید. از طرفی به دلیل این‌که این محصول صادر می‌شود، و البته به دلیل نوسان قیمت دلار، قیمت کشمش نیز افزایش می‌یابد.

قیمت کشمش تیزابی

انگور تیزابی
انگور تیزابی

کشمش‌هایی که در بازار موجود است به شیوه‌های مختلفی خشک شده‌اند. اما با کیفیت‌ترین نوع کشمش‌ها، کشمش‌های تیزابی هستند. این کشمش‌ها نه تنها در ایران که در میان سایر کشورها علی‌الخصوص کشورهای همسایه مانند ترکیه، طرفداران بسیار زیادی دارد‌. علاوه بر دلایلی که در قسمت قبل ذکر کردیم، دلایل دیگری نیز برای این مرغوبیت وجود دارد. به عنوان مثال، به دلیل خواباندن انگورها در تیزاب، انگورها ضد عفونی می‌شوند. در نتیجه‌ این امر، باعث می‌شود تا قیمت کشمش‌های تیزابی، نسبت به قیمت سایر کشمش‌های موجود در بازار کمی بالاتر باشد.

فراموش نکنید که خشک کردن انگور توسط تیزاب، مختص منطقه‌ی خاصی نیست و در همه‌جای ایران رواج دارد. چون انگورهای ملایر، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، کشمش تیزابی ملایر از مرغوب‌ترین انواع کشمش موجود است.

تیزاب چیست؟

تیزاب محلولی قلیایی است. این محلول در گذشته از شاخ و برگ‌های درخت اشنان تهیه می‌شد.‌ طی فرآیندی از شاخ و برگ این درخت، محلول تیزاب تهیه می‌شد. اما امروزه روش تهیه‌ی این محلول متفاوت است. از ترکیب کربنات پتاسیم و روغن سبزه محلولی به وجود می‌آید که قلیایی است و به خاطر داشتن این خاصیت، این محلول نیز به نام تیزاب خوانده می‌شود.

کربنات پتاسیم، بر روی پوسته و دیواره سلولی میوه شیارهایی ایجاد می‌کند. این شیارها باعث می‌شود تا سرعت خشک شدن انگور بسیار کاهش یابد. در نتیجه میوه تغییر رنگ نمی‌‌دهد، پلاسیده و فاسد نمی‌شود، در اثر زود خشک شدن نیز وزن خود را به شدت از دست نمی‌دهد. روغن سبزه نیز باعث می‌شود تا میوه پس از خشک شدن، بازهم نرم باقی بماند. حالتی روغنی نیز بر روی پوست میوه احساس شود.

کشمش تیزابی چگونه تهیه می‌شود؟

کشمش تیزابی چگونه تهیه می‌شود
کشمش تیزابی چگونه تهیه می‌شود

پس از این‌که محلول تیزاب محلول تیزاب، به هر روشی تهیه شد، روند خشک کردن میوه آغاز می‌شود. میوه‌های مورد نظر چیزی حدود یک دقیقه در محلول خیسانده می‌شوند. سپس بر‌ روی توری قرار می‌گیرند تا آب اضافی آن‌ها کشیده شود. پس از آن به روش‌های دیگر مثل قرار دادن در نور آفتاب، روند خشک کردن انگور آغاز می‌شود.

کلام آخر

توضیحاتی که خواندید نشان می‌دهد که یکی از مرغوب‌ترین نوع کشمش در بازار، کشمش‌ تیزابی است. در نتیجه می‌توان توجیه کرد که چرا این کشمش از قیمت بالاتری نسبت به سایر کشمش‌ها برخوردار است. این کشمش‌ها را تهیه کنید و از خوردن آن‌ها به عنوان میان وعده یا با چای، لذت ببرید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
محمد حسن روغنی
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09155584700
ربات فروشگاهی: irankeshmesh_bot@
فیس بوک: irankeshmesh
توئیتر: irankeshmesh
لینکدین: irankeshmesh
تامبلر: irankeshmesh
پینترست: irankeshmesh
پست الکترونیکی: irankeshmesh@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مواد مغذی موجود در کشمش

مواد مغذی موجود در کشمش

کشمش یکی از محبوب‌ترین خشکبارهای مردم ایران و سراسر جهان محسوب می‌شود. کشمش به روش‌های …

فروش کشمش
کانال تلگرام